Koltuk Yıkama


Koltuklarınızı ve cekyatlarınızı evinizde yerinden kaldırmadan yerleşim düzenini bozmadan temizliyoruz. Bu temizleme işlemi için yüksek vakumlu makineler ve özel kir sökücü şampuanlar kullanıyoruz. Bu işlem 1 ile 2 saat sürmektedir.

Koltuk ve çekyat temizliği püskürtme, fırçalama ve vakumlama sistemi ile yapılır. Koltukların kumaşlarına uygun kir sökücü şampuanlar uygulanır. Sert olmayan fırçalar yardımı ile yüzeydeki kir ve lekeler ovalanarak temizlenir. Yüzeydeki kirli su vakumlanarak alınır aynı işlem temiz su ile yeniden tekrarlanır. Temizlik sonrası ıslanan koltuklar vakumlama işlemi sonrası % 70 ile %80 arası kurutulmuş olur bu uygulama sonrası koltuklarınız yeni görünümüne kavuşur ve bakteriliyel temizliği de yapılmış olur.

Koltuk temizliğinde kullandığımız temizlik malzemesi kumaşa veye koltuk deri ise deriye asla zarar vermez, kurutma işlemi bitince koltuk kumaşında sertlik oluşmaz, daha sonra kirlerin veye lekelerin tekrar dışarı çıkması asla söz konusu olmaz. Koltuk temizliği için kullandiğimiz leke sökücüler tamamen bitkisel olup insan sağlığı için zararlı değildir.

Deri Koltuk Temizleme Ve Bakımı

Deri koltukların temizliği, kumaş koltuklara göre daha kolaydır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta temizlik malzemesinin özelliğidir. Yoğun asit içeren temizlik maddeleri deri yüzeyinin aşınmasına neden olmaktadır. Bunun yerine hafif nemli bir bezle deri koltuğu silmeli hemen ardından kuru emici bir bezle fazla nemi almalısınız. Deri doğal bir malzeme olsa da işleme tekniklerine ve türlerine göre farklı özellikler taşıyabilmektedir. Deri koltuklardaki lekelerin temizliği için, koltuğu satın aldığınız mağazadaki yetkiliden bilgi alabilirsiniz. Sabun, benzin, tiner ve aseton gibi maddeler lekeyi çıkarmak yerine deri koltuğunuza zarar verecek ve ömrünü kısaltacaktır.

Deri, ısıya karşı hassastır. Yüksek ısıya maruz kaldığında kurur ve çatlayıp sertleşir. Bu durum hem koltuğun kullanım süresini kısaltır hem de kötü bir görünüm yaratır. Deri koltuklarınızı radyotör, petek gibi ısı düzeyi yüksek alanlardan uzak tutmanızda fayda vardır. Direk güneş ışığı alan bölgelerde de deri koltuk kullanılmamalıdır. Özellikle beyaz deri koltuk kullanıyorsanız, üzerine yansıyan güneş ışığı hem parlama yapacaktır hem de deriyi kurutarak mat bir görünüm oluşmasına neden olacaktır.

Ev kazalarından biri de içecek ve yiyeceklerin dökülmesidir. Eğer, deri koltuklarınızın üzerine asitli içecek dökülürse vakit kaybetmeden deri temizliği için özel olarak üretilmiş temizlik malzemesini kullanmanız gerekir. Evinizde evcil hayvan besliyorsanız deri koltuk kullanımının zorluklarından biriyle karşı karşıya gelebilirsiniz. Kedi, köpek gibi ev hayvanları tırnaklarıyla derinin yüzeyine zarar verebilirler. Koruma için hayvanınıza deri koltuğun bulunduğu bölgeleri yasak alan ilan edebilirsiniz.